Mars on Earth Project (MoEP) Türkiye
info@marsonearthproject.org

Kurs Yardımı

Kurslar ana bölümler ve bu bölümlerin altında sıralanmış dersler şeklinde yerleştiriliyor. Doğrudan sayfaya yüklemek karışık gelebilir. O nedenle önce Word üzerinde planlamanızı aşağıdakine göre yapmanızı öneririm.

Kurslarımızı yazarken web sayfamızda olduğu gibi satırbaşı girintisi kullanmadan düz olarak yazıyoruz. Dilerseniz dersleri biz sizin için aşağıdaki örnekteki gibi oluşturacağınız başlıklara göre oluşturabiliriz.

Kurs Başlığı: Ekstamofiller

BÖLÜM-1: Genel Bilgiler

Ders-1: Giriş

 • Bu bölümde ekolojik yaşamda ekstramofillerin yeri ve başka dünyalardaki yaşamın araştırılmasında neden bu kadar önemli oldukları anlatılacaktır.

Ders-2: Ekolojik Döngüdeki Yerleri

 • Ekstramofiller…………. . . . . . . . . …

Ders-3: Neden Önemliler?

 • ………… . . . . . . . . …

BÖLÜM-2: Ekstamofillerin Yaşam Alanı

 • Giriş
  • Ekstamofillerin dünya üzeride aşırı noktalardaki yaşamları, beslenme ve korunma şekilleri bu bölümde anlatılacaktır.
 • Ders-4: Yeraltı Mağaraları
  • ………… . . . . . . . . …
 • Ders-5: Kutup Bölgeleri
  • ………… . . . . . . . . …

Ders-6: Okyanuslar ve Termal Bacalar

 • ………… . . . . . . . . …

BÖLÜM-3: Yaşam Döngüleri

Dersler içinde düz metin, kalın başlık, eğik yazı, ses dosyası, Youtube video linki, resimler kullanabiliriz. Resimlerimiz standart olması açısından hepsi 780×365 pixel ebatlarında olacak. Resimlere numara verip yazı içinde bu numarayı yazabilirseniz ona göre resimlerinizi de yükleriz. Word’e yapıştırılmış resimler ayrıca zaman kaybı olacağı için epostanıza ek olarak göndermeniz daha iyi.

Her ölümün sonuna veya kursun sonuna birer quiz oluşturabiliriz. Derslerin yüklenmesi ve kontrolünden sonra bunu hazırlamak kolay.

Her kursun yüzde kaçından sonrası için kursiyerin profilinden görüntülenecek bir başarı rozeti verileceği, kursun sınavından kaç puan alınırsa otomatik sertifika oluşturulacağı ayarlanabiliyor. Bunları hızlı bir şekilde tamamlarız önceliğimiz ders içeriklerinin yüklenmesinde olmalı.

Resim kaynağı olarak eğer özel bir resim yok ise genel bir anlatım için kullanacağınız bir resim arıyorsanız pexels.com adresindeki ücretsiz resimleri kullanabilirsiniz. Laboratuvar, çalışma, gökyüzü vb. gibi resimlere ihtiyacınız olursa. Telif haklarına özellikle dikkat etmemiz gerekiyor.

Yeni bir konuda sınav başlatabilirsiniz. Ancak bize söylemeniz durumunda kapak resmi, ayarları vb sizin için hızlıca oluşturabiliriz, uğraşmayın.

Yazılım çalışma mantığı şu şekilde. Önce bir kurs oluşturuluyor ve kursun kendine özel ayarları yapılıyor (Tarihi, başlığı, fiyatı, zamanı , sertifika vb)

Daha sonra Bölümler oluşturuluyor.  Sonra da her bölümün altında dersler. Kullanımı basit ve zamanla kolayca alışılabilecek şekilde. Kursları dilediğiniz zaman içeriğini düzenleme veya güncelleme şansımız var.